Zastanawiasz się dlaczego zabiegi depilacji laserowej są dostępne w tak zróżnicowanych cenach? Widziałaś nawet depilator laserowy, którego można używać w domu? Czym różnią się depilatory domowe od sprzętu w salonie i czym kierować się wybierając sprzęt do depilacji?

Obecnie zabiegi depilacji laserowej cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn. Główną przyczyną takiego stanu rzeczy jest chęć posiadania gładkiej skóry, bez niechcianych włosków i towarzyszących im problemów, takich jak wrastanie pod skórę, podrażnienia po goleniu, czy nieestetyczny wygląd. Jedynym i skutecznym zabiegiem w walce ze zbędnym owłosieniem jest depilacja laserowa, która pozwala osiągnąć maksymalne efekty na różnych partiach ciała. Początkowo zabiegi depilacji laserowej wykonywane były jedynie w salonach przez wykwalifikowanych specjalistów, obecnie na rynku istnieje wiele depilatorów laserowych, które w rzeczywistości laserami nie są, a z których korzystać możemy w domowym zaciszu.

Laser czy depilator IPL? Czym się różnią?

Istotną różnicą pomiędzy laserem a urządzeniem zwanym depilatorem laserowym jest fakt, że laser emituje wiązkę światła o jednej, określonej długości fali, która precyzyjnie trafia w macierz włosa, niszcząc ją i nie uszkadzając przy tym innych tkanek. Trwały efekt można osiągnąć po wykonaniu serii około 6 zabiegów. Nowoczesne technologie laserowe umożliwiają wykonanie zabiegu techniką światła lasera w ruchu tzw. IN MOTION, która wpływa na komfort zabiegu i minimalizuje odczucia.

Zabiegi depilacji laserowej można wykonać jedynie w specjalistycznych gabinetach depilacji.

Zabiegi z wykorzystaniem technologii IPL można wykonać zarówno w salonach korzystających z tej technologii, a także w domu. 

Technologia IPL opiera się na intensywnym, pulsacyjnym świetle o falach różnej długości. Aby móc cieszyć się gładką skórą, należy wykonać serię około 15 zabiegów, jednak efekt  nie będzie tak długotrwały jak w przypadku zabiegów z wykorzystaniem lasera. Potocznie mówi się, że technologia IPL to "usypianie" mieszków włosowych. Działanie rozproszonym światłem nie uszkadza bowiem trwale macierzy włosa, a jedynie ją osłabia. 

Fotodepilacja w salonie kosmetycznym a fotodepilacja w domu?

Decydując się na depilację laserową w renomowanym salonie kosmetycznym mamy pewność, że korzystamy z profesjonalnego sprzętu najwyższej jakości, gwarantującego skuteczność i bezpieczeństwo. Najlepsza aparatura, która pozwala osiągnąć efekt trwałej redukcji owłosienia, przeznaczona jest tylko do użytku przez przeszkolonych ekspertów. A jak to jest z domowymi urządzeniami? Domowe depilatory IPL, ze względu na mniejszą moc działania, nie przyniosą tak szybkich i trwałych efektów gładkiej skóry jak profesjonalne lasery.

Kolejną kwestią, dla której warto skorzystać z zabiegów depilacji laserowej w salonie kosmetycznym jest szereg przeciwwskazań, które mogą zostać wyeliminowane podczas obszernego wywiadu, przeprowadzonego przez specjalistę, który ocenia również stan skóry i rodzaj włosa w celu dobrania odpowiednich parametrów. Wykonując zabieg samodzielnie możesz narazić się na różne powikłania, będące efektem niewiedzy.

Czym kierować się wybierając gabinet depilacji?

Obecnie na rynku dostępnych jest bardzo wiele pozornie podobnych technologii laserowych. Wybierając jednak gabinet depilaicji, warto przeanalizować dostępną technologię i wybrać tę, która najlepiej spełni nasze oczekiwania. Przede wszystkim należy pamiętać, że IPL to nie to samo co laser, a laser laserowi nierówny. 

Przy wyborze warto zwrócić uwagę na technikę wykonania zabiegu, która znacząco wpłynie przede wszystkim na bezpieczeństwo zabiegu a także na Twój komfort. Obecnie za najbezpieczniejszą uznaje się bezbolesną technikę IN-MOTION ponieważ dzięki depilacji światłem lasera w ruchu, energia przekazywana jest na obszar zabiegu w sposób stopniowy. Zabieg wykonany techniką IN-MOTION przypomina masaż skóry głowicą lasera. Dla zwiększenia komfortu, skóra w trakcie zabiegu pokryta jest żelem USG.

Kolejną ważną kwestią jest kolor i rodzaj włosków a także fototyp skóry. Nie każdy laser będzie w stanie usunąć jasne i cienkie włosy. Jeśli nie jesteś pewien jaki jest Twój fototyp skóry i rodzaj włosa, najlepiej jest skorzystać z bezpłatnej konsultacji w wybranym gabinecie depilacji.

Jak podjąć najlepszą decyzję?

Jeśli pochłania Cię duża ilość obowiązków, nie masz czasu dla siebie to najlepszym rozwiązaniem jest depilacja w salonie, gdzie wszystko za Ciebie zrobią profesjonaliści, a Ty będziesz mogła poddać się chwili relaksu, zapomnieć o codziennych obowiązkach a co najważniejsze cieszyć się gładką skórą przez długi czas.

Kinga Rębowiecka
Kosmetolog

Kinga ukończyła studia wyższe na kierunkach Kosmetologia (PUM) i Technologia Chemiczna (ZUT). Na co dzień pracuje w DepiLab i specjalizuje się w zabiegach depilacji za pomocą laserów Motus AX i Soprano Ice Platinum.