W świecie sportu depilacja ma ogromne znaczenie. Usuwanie owłosienia nie jest fanaberią, lecz koniecznością ze względów zarówno higienicznych jak i zdrowotnych. U osób uprawiających sport włosy mogą wpłynąć na wiele istotnych szczegółów. Skuteczna depilacja przyczynia się do osiągania lepszych wyników oraz zwiększa pewność siebie. Wrastające włosy czy podrażnienia po tradycyjnym goleniu mogą skutkować rozproszeniem oraz pogorszeniem wyników. Podczas oglądania profesjonalnych zawodów pływackich czy lekkoatletycznych można zauważyć, że wszyscy zawodnicy mają dokładnie wydepilowane włosy na ciele. Zalet depilacji laserowej dla sportowców jest wiele.

Po pierwsze - aerodynamika.

Gładka skóra wpływa na wyniki jakie osiągają zawodowi sportowcy. Owłosienie zwiększa opory powietrza czy wody, co może mieć wielki wpływ na ostateczny wynik. W sportach, takich jak pływanie, bieganie czy kolarstwo liczy się każda sekunda. Dlatego coraz więcej sportowców decyduje się na depilację laserową, żeby zawsze mieć idealnie gładkie ciało.

Po drugie - szybsze gojenie się ran.

Osoby, które uprawiają sporty są bardziej narażone na wszelkiego rodzaju kontuzje lub rany. Dzięki braku owłosienia łatwiej jest w takiej sytuacji oczyścić uszkodzoną tkankę. Przy kontuzjach wymagających rehabilitacji wydepilowane ciało ułatwia higienę oraz wykonanie zabiegu rehabilitacyjnego, a jak wiadomo każdy sportowiec chce jak najszybciej wrócić do zdrowia, aby móc dalej trenować.

Po trzecie - komfort.

Podczas tradycyjnego golenia często pojawia się problem podrażnień oraz wrastających włosków, co powoduje dyskomfort oraz niejednokrotnie ból, który utrudnia trening. Depilacja laserowa usuwa ten problem na stałe, dzięki czemu każdy sportowiec będzie mógł zapomnieć o tym problemie i skupić się na osiąganiu jak najlepszych wyników. Dodatkowo stroje kolarskie czy dla biegaczy zazwyczaj są bardzo obcisłe, włosy jako dodatkowa warstwa między skórą a ubraniem mogą doprowadzać do bolesnych otarć naskórka.

Po czwarte  - higiena.

Obecność włosków na naszym ciele zwiększa ryzyko pojawienia się nieprzyjemnego zapachu. Wszystko to za sprawą bakterii bytujących na naszej skórze. Pot, który osadza się na włoskach jest źródłem nieprzyjemnego zapachu, dodatkowo może również zwiększyć ryzyko infekcji, których sportowcy za wszelką cenę pragną uniknąć. Im mniej jest włosów na ciele, tym łatwiej zachować higienę, ponieważ mniej potu się na nich osadza. Bardzo istotne jest usunięcie włosów z kluczowych okolic jak pachy, klatka piersiowa czy okolice intymne, ponieważ te partię ciała należą do najbardziej potliwych. Gładka skóra nie tylko mniej się poci, ale również szybciej chłodzi, co jest bardzo istotne w świecie zawodowego sportu.

Po piąte - estetyka.

Sport to nie tylko osiąganie wyników. Jest to również ciążka praca ciała. Wysportowana sylwetka świadczy o ilości włożonej pracy, która była konieczna aby osiągnąć taki rezultat. Piękne ciało najlepiej prezentuje się odpowiednio wydepilowane. Depilacja laserowa pomaga osiągnąć wymarzony wygląd bez konieczności ciągłego sięgania po maszynkę.

Depilacja laserowa w świecie zawodowego sportu ma istotne znaczenie. Dzięki niej nie trzeba spędzać wielu godzin z maszynką starając się idealnie wydepilować ciało. Wystarczy seria zabiegów, by raz na zawsze zapomnieć o dyskomforcie, który powodują wrastające włosy, podrażnienia czy otarcia od odzieży. Czas zaoszczędzony w ten sposób można przeznaczyć na rozwój w swojej dziedzinie sportu oraz skupić się na lepszych wynikach.

Julia Chalecka
Asystent biura i specjalista ds. depilacji laserowej.

Julia w DepiLab pracuje za kulisami. Kiedy dzwonicie, to ona odbiera telefon. Kiedy piszecie, odpisuje na chat. Nie wykonuje zabiegów, ale o depilacji laserowej wie wszystko.