Wrastające włoski i towarzyszące im uciążliwe stany zapalne, podrażnienia po goleniu, zaczerwienienia i krostki na skórze – o tych problemach zapomniesz dzięki depilacji laserowej w profesjonalnym gabinecie.

Wskazaniami do wykonania depilacji laserowej nie są wyłącznie względy estetyczne, co raz więcej osób decyduje się na profesjonalny zabieg ze względu na wskazania dermatologiczne - wrastające włoski, uciążliwe stany zapalne, podrażnienia po goleniu, zaczerwienienia i krostki na skórze. Na szczęście dzisiejsza technologiczna dostarcza rozwiązania, które umożliwiają skuteczną terapię. Naszą misją w DepiLab jest wykorzystywanie rewolucyjnych osiągnięć technologicznych do rozwiązywania codziennych problemów naszych pacjentów. Robimy to każdego dnia w naszych gabinetach. Dowiedz się jak możemy pomóc Tobie.

Czym jest depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg, dzięki któremu możliwe jest trwałe usunięcie zbędnego owłosienia z praktycznie każdej części ciała - nóg, rąk, bikini, pach a także twarzy. Przeprowadza się go w gabinetach kosmetologii i medycyny estetycznej przy wykorzystaniu energii lasera, która wnikając w cebulki włosowe, całkowicie je niszczy. Aby zabieg był nie tylko skuteczny, ale także bezpieczny, należy odbyć go w profesjonalnym salonie. Warto mieć pewność, że tak potężna technologia laserowa jest w doświadczonych rękach.

Jakie są wskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Najpopularniejsze medyczne wskazania do zabiegu depilacji laserowej to:

1.      Wrastające włoski – prawdziwa zmora zarówno kobiet jak i mężczyzn. Prawie zawsze pojawiają się właśnie tam, gdzie są najbardziej uciążliwe, przede wszystkim w okolicach bikini, ale także na nogach i twarzy. Wyrywanie włosów pęsetą i usuwanie ich przy pomocy depilatora elektrycznego dodatkowo potęguje problem. Uciążliwe stany zapalne, często ropieją, a nawet po wyleczeniu zostawiają widoczne ślady na skórze.

2.      Ciemne włosy i krostki po goleniu – to zdecydowanie mniej bolesny problem jednakże często niemniej uciążliwy. Kiedy włosy są mocne i ciemne, ogolenie ich nie jest gwarancją gładkiej skóry. Mieszki włosowe pozostają przecież w skórze, a ich ciemny kolor przebija przez naskórek. Skóra jest pozornie gładka, jednak widoczne są na niej ciemne punkty, które bardzo często odrastają z przerażającą prędkością. Niektóre z Was muszą golić nogi nawet 2 razy dziennie, aby zachować komfort gładkiej skóry.

3.      Jasne włosy i czerwone krostki po goleniu – problem krostek po goleniu nie dotyczy tylko osób z ciemnym owłosieniem. Panie o jasnej karnacji i cienkim włosie bardzo często dotyka problem czerwonych punków na skórze po jej ogoleniu. Taka skóra jest gładka, ale widoczne zaczerwienienia potrafią utrzymywać się na skórze nawet kilkanaście godzin po goleniu.

4.      Podrażniona i sucha skóra - to zdecydowanie najmniej uciążliwy, ale najbardziej popularny efekt regularnego golenia. Uczucie ściągnięcia skóry, pieczenie i dyskomfort – to odczucia dobrze znane nam wszystkim.

5.      Nadmierne owłosienie. Hirsutyzm to co raz bardziej popularny problem medyczny wielu kobiet powodujący, że na ciele kobiety pojawiają się włosy w miejscach typowych dla mężczyzn, np. obszar nad górną wargą, podbródek, klatka piersiowa, kark, okolica lędźwiowa, brzuch a także uda i stopy. Najczęstszą przyczyną hirsutyzmu jest destabilizacja gospodarki hormonalnej związana z podwyższonym stężeniem androgenów. Hirsutyzm ma także podłoże genetyczne, na które nie mamy wpływu.

Na szczęście depilacja laserowa za pomocą najnowocześniejszych urządzeń dostępnych w DepiLab jest skutecznym, trwałym i przede wszystkim bezbolesnym rozwiązaniem na powyższe problemy. Dzięki naszym laserom możliwe jest obecnie usuwanie nie tylko ciemnych i twardych włosków, ale również tych jasnych.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to najnowocześniejsza i najskuteczniejsza metoda usuwania włosów z danej partii ciała, jednak nie w każdym przypadku przeprowadzenie tego zabiegu jest możliwe. Wśród głównych przeciwwskazań do zabiegu depilacji laserowej można wymienić w szczególności kurację retinoidami, przyjmowanie leków oraz ziół światłouczulających, okres ciąży i karmienia piersią, cukrzycę, choroby nowotworowe, a także świeżą opaleniznę. W przypadku ziół, leków oraz opalenizny problem możemy całkowicie wyeliminować i zdecydować się na zabieg po odczekaniu wskazanego przez kosmetologa czasu. Przed przystąpieniem do zabiegu, kosmetolog DepiLab przeprowadzi z Tobą obszerny wywiad, aby wyeliminować ewentualne przeciwskazania.

Jakich efektów zabiegu depilacji laserowej możemy się spodziewać?

Oczywiście całkowitego wyeliminowania problemu wrastających włosków oraz krostek, które pojawiają się w trakcie wykonywania tradycyjnych metod depilacji (wosk, depilator, krem). Pierwsze efekty będą widoczne już po około 3 tygodniach od pierwszego zabiegu, podczas którego ok. 30% niechcianych włosków zostaje całkowicie usuniętych. Należy jednak pamiętać, że ostateczny rezultat widoczny jest dopiero po przeprowadzeniu serii kilku zabiegów.

Gabinet DepiLab oferuje obecnie najnowocześniejsze dostępne na rynku lasery jakimi są Motus AX, Motus AY oraz Soprano Ice Platinum, dzięki którym już po około 6 zabiegach można spodziewać się całkowitego usunięcia niechcianych włosków.

Już dziś umów termin bezpłatnej konsultacji.