Wersje językowe
Hirsutyzm - przyczyna nadmiernego owłosienia.
Hirsutyzm - przyczyna nadmiernego owłosienia.

HIRSUTYZM: WSZYSTKO ZACZYNA SIĘ OD HORMONÓW

Chyba każdy zgodzi się ze stwierdzeniem, że hormony odgrywają bardzo dużą rolę w życiu każdego człowieka. Ich działanie jest bardzo szerokie ze względu na to, że obejmują większość procesów życiowych, takich jak przemiana materii, rozmnażanie a nawet sam rozwój. Między poszczególnymi organami wydzielającymi hormony istnieje ścisła współpraca, a ich wydzielanie zależy od potrzeb organizmu. Co się jednak dzieje kiedy ten system zostaje zachwiany? Wiemy, że ma to wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Często nie zdajemy sobie jednak sprawy, że ma to także wpływ na owłosienie na naszym ciele. Dowiedź się czym jest hirsutyzm i czy można jemu zaradzić.

HORMONY W GABINECIE EPILACJI LASEROWEJ

W naszych gabinetach temat hormonów przewija się regularnie. Środowisko w jakim żyjemy, żywność, którą spożywamy, regularny i intensywny stres, a także różne sytuacje w życiu kobiet np. ciąża to tylko kilka czynników, które mają wpływ na gospodarkę hormonalną.

Bardzo częstym problemem, jaki zgłaszają nam klienci w trakcie wywiadu jest niedoczynność lub nadczynność tarczycy. Tarczyca choć jest bardzo mała, to wytwarzane przez nią hormony ft3 i ft4 spełniają w organizmie niezwykle ważne funkcje, m. in. odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego, metabolizm węglowodanów, tłuszczów i białek, prawidłowe wchłanianie glukozy i rozpad tłuszczów, a także działanie gruczołów płciowych oraz płodność.  Działanie tarczycy wpływa także na planowanie terapii laserowej. Dlaczego? 

TUTAJ CHODZI O CAŁE CIAŁO

Prawidłowe funkcjonowanie organizmu zależy od harmonijnej współpracy wszystkich narządów. Kiedy dotyka nas problem zaburzeń tarczycy, ma to nie tylko wpływ na funkcjonowanie innych narządów takich jak wątroba, nadnercza czy jajniki, ale także dodatkowo często połączone jest z zaburzeniami gospodarki hormonalnej całego organizmu. Wszelkie zaburzenia hormonalne, także te ściśle wynikające z pracy tarczycy, prawie zawsze mają wpływ na włosy na naszym ciele. Niedoczynność tarczycy bardzo często wywołuje hirsutyzm, czyli nadmierne owłosienie ciała kobiety w okolicach typowych dla mężczyzn. Hirustym może być genetyczny, jednak w większości przypadków ma on właśnie podłoże hormonalne.

Włosy wywołane destabilizacją gospodarki hormonalnej czy hirsutyzmem najczęściej pojawiają się w miejscach, gdzie zazwyczaj włosy nie występują, np. u kobiet często są to policzki, podbródek, górna warga, a także klatka piersiowa, brzuch, plecy i pośladki. Dodatkowo włosy wynikające z zaburzeń hormonalnych są zazwyczaj dość grube i ciemne, co sprawia, że to właśnie one są źródłem dużego dyskomfortu na co dzień.

Są to bardzo ważne informacje podczas planowania terapii w gabinecie epilacji laserowej ze względu na bezpieczeństwo, ale także ilość wykonanych zabiegów. Włosy pojawiające się na ciele na skutek hirsutyzmu mogą bowiem wymagać większej ilości powtórzeń dla uzyskania efektu gładkiej skóry.

Na szczęście zaburzenia związane z tarczycą oraz najbardziej popularne leki na tarczycę nie są przeciwwskazaniem do wykonania serii zabiegów epilacji laserowej, której ukończenie pozwoli cieszyć się gładką skórą bez konieczności codziennego golenia. Dla osób dotkniętych problemem hirsutyzmu jest to wręcz zbawienne rozwiązanie.

W GABINECIE EPILACJI LASEROWEJ

W naszych gabinetach do tematu owłosienia podchodzimy w sposób kompleksowy. Planując terapię naszych klientów bierzemy pod uwagę bardzo wiele czynników, w tym też problemy hormonalne czy hirsutyzm. Należy pamiętać, że organizm człowieka jest żywy oraz w sposób dynamiczny zachodzą w nim różnego rodzaju zmiany. Następstwem takiego stanu rzeczy może być właśnie nadmierne owłosienie, z którym pracujemy na co dzień.

Przed umówieniem się na serię zabiegów warto odbyć bezpłatną konsultację, na której można dowiedzieć się informacji na temat innowacyjnych technologii, na których pracujemy jako jedyni w Szczecinie, sposobie w jaki owłosienie usuwa się na stałe, oraz jak będzie prowadzona indywidualna terapia z uwzględnieniem hirsutyzmu. Mowa będzie również o przygotowaniu, jakie należy poczynić przed zabiegiem oraz postępowaniu po zabiegu. Innymi słowy rozwiane zostaną wszelkie ewentualnie występujące wątpliwości.

Do zobaczenia w gabinecie.
kosmetolog Kamilla Bruch

 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl