Wersje językowe
Filtruj

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Kompendium wiedzy o depilacji laserowej

 

1. Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Laser emituje energię w formie skondensowanego światła o rekordowo wysokiej częstotliwości, która przyciągana i absorbowana jest przez melaninę, pigment we włosach. Stopniowo gromadzone ciepło narasta aż do poziomu, w którym następuje termiczne uszkodzenie macierzy włosa, co zapobiega ponownemu odrastaniu włosa.

2. Na jakich laserach pracujemy w DepiLab?

W DepiLab pracujemy tylko na najnowocześniejszych laserach do depilacji - Soprano Ice Platinum, Motus AX oraz Motus AY.

3. Czy zabieg depilacji laserowej jest bezpieczny?

Systemy, którymi wykonywane są zabiegi w DepiLab, wykorzystują technikę „malowania” ciała głowicą lasera, która zapewnia całkowite bezpieczeństwo. Ciepło lasera uwalniane jest w sposób narastający, co zapewnia stopniowe nagrzewanie macierzy włosa do momentu, w którym zostaje ona trwale uszkodzona bez naruszania otaczającej jej tkanki. Wiązka światła oddziałuje w postaci krótkich impulsów o wysokiej częstotliwości, ale jest to działanie łagodne, więc nie niesie ryzyka poparzeń i zmian w pigmentacji skóry.

Przeciwieństwem do techniki "malowania" jest tradycyjna metoda depilacji laserowej, wykorzystywana w laserach diodowych starszej generacji, gdzie intensywne „strzały” wiązki światła emitują wysoką jednorazową dawkę energii na depilowany fragment ciała. To dlatego tradycyjna metoda jest bolesna, a ryzyko wystąpienia poparzeń oraz zmian w pigmentacji skóry jest znacznie wyższe.

4. Czy zabieg depilacji laserowej jest bolesny?

Technika „malowania” ciała głowicą lasera zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu. Stopniowe nagrzewanie fragmentu skóry poddawanego zabiegowi jest praktycznie bezbolesne w porównaniu z zabiegami wykonanych laserami diodowymi starszej generacji, które emitują dużą dawkę energii podczas jednego "strzału" lasera.

5. Czym różnią się odczucia na skórze podczas zabiegu wykonanego laserem Soprano Ice Platinum i laserami Motus?

Zabieg wykonywany laserem Soprano Ice Platinum jest wyjątkowo komfortowy. Podczas zabiegu odczuwalne jest stopniowo narastające ciepło, któremu może towarzyszyć delikatne uczucie szczypania. Szafirowa końcówka Moveo lasera Motus AX / Motus AY powoduje, że podczas zabiegu odczuwalny jest tylko dotyk głowicy, a sam zabieg jest bezbolesny nawet na najbardziej wrażliwych miejscach jak pachy czy bikini.

6. Czy można wykonywać zabieg depilacji laserowej na opalonej skórze?

Dzięki technice „malowania” ciała narastającym ciepłem lasera, macierz włosa niszczona jest w sposób sukcesywny, co sprawia, że depilacja jest bezpieczna także na skórze o wysokim stopniu zawartości melaniny, tj. skórze o ciemnej karnacji lub z utrzymującą się opalenizną.

Należy jednak pamiętać, że od ostatniego opalania musi upłynąć min. 3 tygodnie oraz, że po zabiegu przez okres min. 3 tygodni nie należy eksponować skóry na słońce bez odpowiedniego jej zabezpieczenia kremem z filtrem SPF50.

7. Czy można wykonywać zabieg depilacji laserowej latem?

Depilację laserową można rozpocząć przez cały rok, także latem. Dla Twojego bezpieczeństwa – jeśli wykonujesz zabieg w miesiącach letnich – ważne jest zachowanie odstępu od ostatniego opalania oraz ostrożności w trakcie ekspozycji skóry na słońce po zabiegu (ochrona skóry filtrem SPF50).

Latem można jednak bez żadnych zastrzeżeń wykonywać depilację obszarów, które nie są eksponowane na działanie promieni słonecznych, np. pachy czy głębokie bikini.

8. Które fototypy skóry można poddać zabiegowi depilacji laserowej?

Lasery, na których pracujemy w DepiLab, są skuteczne dla wszystkich fototypów skóry i dla każdego rodzaju owłosienia, zawsze wtedy kiedy włos jest ciemniejszy od skóry. Podczas pierwszego zabiegu kosmetolog określi Twój fototyp skóry, na którego podstawie dobierze odpowiednie parametry lasera.

Wyróżniamy 6 fototypów skóry – fototyp 1 to skóra o bardzo jasnej karnacji, najczęściej pokryta cienkim i jasnym owłosieniem (typ urody skandynawskiej), a fototyp 6 to skóra czarna lub bardzo ciemna z mocnymi i ciemnymi włosami. W Polsce najczęściej występujące fototypy skóry to 1, 2 i 3.

Jeśli nie masz pewności jak ocenić swój rodzaj włosa, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji przed rozpoczęciem serii zabiegów.

9. Które części ciała można poddać zabiegowi depilacji laserowej?

W DepiLab wykonujemy depilację laserową wszystkich części ciała, także trudno dostępnych okolic np. uszy i nos. Przeprowadzamy depilację twarzy, w tym przestrzeni międzybrwiowej, ale z uwagi na bliskość oczu, depilujemy tylko dolną część twarzy.

Wykonujemy także zabiegi depilacji miejsc intymnych. W przypadku męskiej depilacji intymnej omijana jest moszna.

10. Kiedy widać pierwsze efekty depilacji laserowej?

Efekty depilacji będą widoczne najwcześniej po 2 tygodniach od dnia pierwszego zabiegu. Dzieje się tak dlatego, że w trakcie depilacji laserowej macierz włosa zostaje termicznie uszkodzona, ale sam włos utrzymuje się w skórze do czasu aż wypadnie z powodu braku połączenia z macierzą. W jego miejscu nie odrośnie nowy włos.

11. Ilu sesji potrzeba dla uzyskania trwałych efektów?

W większości przypadków dla uzyskania trwałych efektów należy wykonać około 6-8 powtórzeń, ale dokładna ilość zależy od gęstości i grubości owłosienia konkretnej części ciała, Twojego rodzaju skóry, gospodarki hormonalnej oraz od indywidualnych uwarunkowań zdrowotnych. Dla uzyskania efektów bardzo ważna jest także regularność i zachowanie odpowiednich odstępów między zabiegami zgodnie z rekomendacją kosmetologa. Dlaczego?

Włos żyje 3-etapowym cyklem: wzrostem (anagen), fazą przejściową (katagen) oraz wypadaniem (telogen). Najwyższy poziom melaniny we włosach występuje w fazie wzrostu i to właśnie w tym momencie zabieg laserowy jest najbardziej skuteczny. Włosy na ludzkim ciele nie są jednak zsynchronizowane i każdy z nich w trakcie zabiegu znajduje się w innej fazie cyklu. Aby skutecznie usunąć owłosienie, zabiegi laserowe muszą być kilkukrotnie powtórzone, tak aby wychwycić wszystkie włosy na etapie anagenu.

12. Jaka powinna być przerwa między sesjami?

W większości przypadków zalecana przerwa między sesjami to 4-10 tygodni, w zależności od tego, która część ciała jest depilowana oraz który z kolei zabieg jest wykonywany. Podczas zabiegu kosmetolog powie, jaki jest optymalny odstęp dla uzyskania jak najlepszych efektów.

Należy bezwzględnie pamiętać, że wydłużenie lub skrócenie przerwy między sesjami może mieć negatywny wpływ na trwałość i jakość efektu końcowego.

13. Jak trwałe są efekty depilacji laserowej?

Zabieg depilacji laserowej trwale redukuje owłosienie, co nie oznacza, że część włosów z czasem nie odrośnie. Trwałość efektu zależy od typu skóry, rodzaju owłosienia, uwarunkowań zdrowotnych, zmian hormonalnych w organizmie oraz od regularności i zachowania odpowiednich odstępów między zabiegami, zgodnie z rekomendacją kosmetologa.

Niektóre osoby będą potrzebowały zabiegu przypominającego, innym zalecona seria zabiegów wystarczy na całe życie. Jednak nawet jeśli niektóre włosy odrosną, nigdy już nie będą tak silne i mocne jak przed zabiegiem.

14. O czym należy pamiętać PRZED zabiegiem depilacji laserowej?

Planując zabieg depilacji laserowej pamiętaj o zasadach mających istotne znaczenie dla skuteczności zabiegu i Twojego bezpieczeństwa:

W dniu zabiegu:

  • umyj skórę i ogol włosy pozostawiając niewielki obszar nieogolony (ok. 1cm x 1cm), na podstawie którego kosmetolog dobierze odpowiednie parametry lasera;
  • nie nakładaj na skórę żadnych kosmetyków (krem, balsam, dezodorant, makijaż);
  • nie używaj perfum.
Przed zabiegiem:
  • skóra poddawana zabiegowi depilacji laserowej nie powinna być sucha ani podrażniona, zadbaj o jej nawilżenie. Pij dużo wody oraz używaj balsamów lub emolientów. Zwróć jednak uwagę, aby kosmetyki stosowane na obszar, który zostanie poddany zabiegowi depilacji, nie zawierały składników fotouczulających: retinol, witamina C, witamina A, izotretinoina i kwasy owocowe (min. 4 tygodnie);

  • nie stosuj kwasów złuszczających (min. 4 tygodnie od momentu całkowitego złuszczenia naskórka) ani nie wykonuj peelingów (min. 2 tygodnie od złuszczenia naskórka) - dotyczy partii ciała, która ma zostać wydepilowana;

  • nie stosuj blokerów potu ani mocnych antiperspirantów (np.Etiaxil, Perspiblock) – dotyczy depilacji pach (min. 1 tydzień);

  • nie używaj kremów samoopalających ani kosmetyków rozświetlających ze świecącymi drobinkami lub brokatem (min. 1 tydzień);

  • nie opalaj skóry na słońcu ani w solarium (min. 3 tygodnie);

  • nie usuwaj włosów poprzez wyrywanie ich pęsetą, woskiem, depilatorem, pastą cukrową (min. 6 tygodni) ani kremem depilującym (min. 2 tygodnie). Laser oddziałuje na strukturę włosa pod skórą, jeśli jej nie ma, zabieg będzie bezskuteczny. Włosy można jednak golić i przycinać;

  • nie przyjmuj leków przeciwbólowych zawierających ibuprofen np. ketoprofen, naproksen, ibuprofen, nurofen (min. 3 dni); przed zabiegiem można przyjmować paracetamol;

  • nie przyjmuj leków zawierających aspirynę (min. 1 tydzień) np. acard;
  • nie przyjmuj ziół fotouczulających, np. dziurawiec, pokrzywa, nagietek, rumianek, skrzyp polny występujących w popularnych preparatach wzmacniających skórę, włosy i paznokcie, np. Skrzypowita, Belissa, Figura (min. 2 tygodnie);

  • nie przyjmuj leków fotouczulających m.in. moczopędnych, przeciwzakrzepowych, przeciwcukrzycowych, nasennych, antydepresyjnych np. Xanax, Deprim, Bactrim, Naproxen (min. 2 tygodnie)

  • nie przyjmuj antybiotyków (min. 2 tygodnie po zakończeniu kuracji 3-dniowej oraz min. 4 tygodnie po zakończeniu kuracji 7-dniowej);

  • nie stosuj zewnętrznej kuracji retinoidami w maści (min. 3 miesiące) - dotyczy depilacji partii ciała, na którą stosowana była maść;

  • nie przyjmuj doustnych leków z grupy retinoidów np. Roaccutane, Izotek (min. 6 miesięcy);

  • zachowaj odstęp min. 1 miesiąca od wykonania innych zabiegów laserowych na obszarze, który zostanie poddany depilacji laserowej;

  • zachowaj odstęp min. 3 dni od znieczulenia miejscowego u stomatologa;

  • unikaj picia alkoholu w dużych ilościach na 24h przed zabiegiem;

15. O czym należy pamiętać PO zabiegu depilacji laserowej?

W trosce o swoje bezpieczeństwo oraz po to, aby uzyskać jak najlepsze efekty, przestrzegaj zaleceń dotyczących zachowania po zabiegu depilacji laserowej.

Po zabiegu:
  • bezpośrednio po zabiegu, a także w trakcie całej kuracji depilacji laserowej, zadbaj o skórę poprzez stosowanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych o działaniu łagodzącym i nawilżającym;

  • w dniu zabiegu nie używaj agresywnych kosmetyków, np. dezodorant, antyperspirant, peeling, głęboko oczyszczające płyny do mycia twarzy, toniki zawierające alkohol, perfumy. Postaraj się delikatnie osuszać skórę ręcznikiem, unikaj pocierania;

  • w wypadku zabiegów okolicy twarzy należy zachować szczególną ostrożność podczas usuwania makijażu, aby uniknąć jakichkolwiek uszkodzeń naskórka;

  • unikaj aktywności podnoszących temperaturę ciała, np. ćwiczenia fizyczne, pływanie, gorące kąpiele, masaże, sauna, jacuzzi (min. 3 dni);

  • na obszarze depilacji nie stosuj leków i kosmetyków złuszczających (min. 2 tygodnie);

  • unikaj bezpośredniej ekspozycji na słońce, nie opalaj skóry w solarium, nie stosuj samoopalaczy (min. 4 tygodnie);

  • jeśli wychodzisz na słońce, chroń skórę kremem z wysokim filtrem ochronnym (zalecane jest stosowanie kremu z filtrem SPF50 co 3 godziny). Opalanie się po sesjach zabiegowych może wzmocnić regenerację melaniny i doprowadzić do hiperpigmentacji (przebarwień);

  • w trakcie całej kuracji nie stosuj kremów z witaminami A, C, kwasami owocowymi, retinolem, izotretinoiną, która często występuje w preparatach przeciwtrądzikowych;

  • pomiędzy zabiegami nie wyrywaj włosów pęsetą, woskiem, depilatorem, kremem depilującym ani pastą cukrową; zalecane jest tylko golenie włosów golarką;

  • pamiętaj, że naturalnymi objawami, które występują na skórze, która została poddana zabiegowi są: zaróżowienia lub zaczerwienienia, przejściowy obrzęk okołomieszkowy, uczucie pieczenia, swędzenia lub podrażnienia skóry podobne do oparzeń słonecznych. Zazwyczaj objawy te ustępują w ciągu kilku godzin, ale mogą trwać nawet kilka dni;

  • zaplanuj kolejny zabieg w odstępie czasu zalecanym przez kosmetologa;

  • pamiętaj, że dla uzyskania efektu trwałej depilacji niezbędne jest wykonanie serii min. 6-8 zabiegów.

16. Jakie są przeciwskazania do zabiegu depilacji laserowej?

W trosce o swoje bezpieczeństwo, bezwzględnie zastosuj się do przeciwskazań do wykonania zabiegu. Zlekceważenie przeciwskazań może mieć poważne konsekwencje dla Twojego zdrowia oraz skutkować poparzeniami skóry lub długotrwałymi przebarwieniami.

  • ciąża - od porodu musi upłynąć min. 8 tygodni;

  • karmienie piersią;

  • choroby nowotworowe;

  • rozrusznik serca;
  • przyjmowanie leków zawierających substancje światłoczułe np. niektóre leki na nadciśnienie, leki psychosomatyczne (antydepresanty, leki przeciwnerwicowe), niektóre leki przeciwalergiczne

  • choroby naczyń krwionośnych (silne żylaki, zapalenie żył); pojedyncze żylaki i/lub popękane naczynka krwionośne nie są przeciwskazaniem, ale miejsca te zostaną pominięte w trakcie zabiegu;

  • reumatoidalne zapalenie stawów;
  • zaburzenia metaboliczne (cukrzyca) oraz pompa insulinowa;

  • choroby układu nerwowego (padaczka, zaburzenia czucia, niedowłady, porażenia, miastenia);

  • choroby krwi i układu krzepnięcia (hemofilia);

  • choroby zakaźne (żółtaczka zakaźna A,B,C, AIDS/HIV, choroby weneryczne);

  • łuszczyca / AZS w miejscu zabiegu - np. łuszczyca na łokciach jest przeciwskazaniem do wykonania zabiegu depilacji rąk, ale nie jest przeciwskazaniem do wykonania depilacji innej części ciała, na której choroba nie występuje;

  • bielactwo jest przeciwskazaniem ogólnym;
  • choroby wirusowe, grzybicze i bakteryjne;

  • aktywna opryszczka jest ogólnym przeciwskazaniem do zabiegu - należy odczekać min. 1 tydzień od odpadnięcia strupa;

  • tatuaż w miejscu zabiegu - skóra pokryta tatuażem zostanie pominięta;

  • uszkodzenia naskórka i wszelkie stany zapalne na skórze (nie dotyczy problemu wrastających włosów);

  • skóra z otwartymi ranami i otarciami;

  • świeża opalenizna – od czasu ostatniej ekspozycji skóry na słońce lub opalania się w solarium musi upłynąć min. 3 tygodnie;

  • nietypowe brodawki skórne w miejscu zabiegu;

  • przyjmowanie leków fotouczulających np. retinoidy, izotretyonina wymaga min. półrocznego odstępu od zakończenia kuracji do rozpoczęcia depilacji laserowej;

  • przyjmowanie ziół fotouczulających, które są częstym składnikiem suplementów diety i preparatów na poprawę kondycji włosy, skóry i paznokci, np. Belissa, Skrzypowita, Figura (wymaga zachowania min. 2-tygodniowego odstępu od zakończenia kuracji do czasu rozpoczęcia depilacji laserowej).

17. Jak będzie wyglądała moja skóra po zabiegu?

Najczęściej skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona i staje się bardziej wrażliwa i delikatna.

18. Jakie są możliwe efekty uboczne depilacji laserowej?

Do najczęstszych efektów ubocznych należą objawy podobne do oparzeń słonecznych (zaczerwienienia, podrażnienia, uczucie pieczenia, łagodny ból, dyskomfort, opuchlizna). Do bardzo rzadkich efektów ubocznych należą uszkodzenia naturalnej struktury skóry, np. pęcherze, strupy lub blizny. Ryzyko wystąpienia efektów ubocznych wzrasta wraz z nieprzestrzeganiem zaleceń dotyczących postępowania przed zabiegiem i po nim. Efekty uboczne utrzymują się na skórze od kilku godzin do kilku dni.

 

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl