Wersje językowe
Laser Motus AX - prawdziwa rewolucja w świecie depilacji
Laser Motus AX - prawdziwa rewolucja w świecie depilacji

Najnowocześniejszą i najbardziej skuteczną metodą depilacji jest epilacja laserowa, która umożliwia pozbycie się owłosienia w sposób trwały, z każdego obszaru na naszym ciele. W dzisiejszych czasach możliwości jest naprawdę wiele, a gabinety oferują wykonanie zabiegu na różnych sprzętach. Jednak technologicznym przełomem i wyżej wspomnianą rewolucją na rynku kosmetologii i medycyny estetycznej jest laser Motus AX firmy Deka.

Wysoka absorpcja melaniny gwarantuje efekty także na cienkich i jasnych włosach 

Laser Motus AX wykorzystuje najbardziej docenioną i uniwersalną technologię laserową na świecie, laser aleksandrytowy 755 nm cechujący się wysoką absorpcją melaniny. W praktyce, jest laserem który najszybciej spośród wykorzystywanych na rynku urządzeń do epilacji wychwytuje chromofor melaniny. Jest to zupełnie nowa jakość pozbywania się zbędnego owłosienia, szczególnie dla osób z włosami jasnymi, cienkimi, rudymi, w których melaniny jest mniej i  które do tej pory słyszały: nie uda się! Dodatkowo każdy fototyp skóry (I-VI), a nawet skóra opalona mogą zostać poddane zabiegowi epilacji laserowej za pomocą lasera Mostus AX.

Całkowicie bezbolesna technologia

Prawdziwe ZERO bólu. To kolejny ogromny plus tego urządzenia, przemawiający do osób wrażliwych, z niskim progiem odczuwania dyskomfortu. Możliwe jest to dzięki szafirowej końcówce głowicy Moveo, która schłodzona do 15°C nie wymaga znieczulania ani dodatkowego chłodzenia poddanej zabiegowi partii ciała. Energia potrzebna do trwałego uszkodzenia macierzy włosa, czyli miejsca gdzie włos jest odżywiany oraz połączony z naszym organizmem, również dawkowana jest w inny sposób niż w popularnych na rynku technologiach i tutaj mówimy o najważniejszym aspekcie, czyli o całkowitej bezbolesności zabiegu. Zabieg nie przypomina ,,strzału z gumki recepturki''. Płynne ruchy głowicy całkowicie pokrywają obszar zabiegowy, pozostając w stałym kontakcie ze skórą , a światło lasera absorbowane jest w 100% oraz rozprowadzane STOPNIOWO po depilowanym obszarze. Nie dochodzi tutaj do agresywnej reakcji. Podczas zabiegu odczuwalny jest tylko dotyk głowicy. 

Mimo tego, że zabiegi można wykonywać przez cały rok, należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach przygotowania się do zabiegu epilacji laserowej. Kilka najbardziej podstawowych to:

Ekspozycja skóry na słońce. Bezpośrednio przed zabiegiem nie należy opalać skóry – zabieg na świeżej opaleniźnie jest niewskazany dla skóry. Nie trzeba rezygnować ze słońca, ale należy odczekać 3 tygodnie od ostatniego opalania. Bardzo istotna jest również ochrona skóry przed promieniami słonecznymi po zabiegu. Przez 4 tygodnie należy stosować krem z filtrem SPF50.

Pielęgnacja skóry przed zabiegiem. Przed zabiegiem należy dokładnie oraz z delikatnością ogolić obszar, na którym będzie przeprowadzany zabieg. Najlepiej służy do tego prosta maszynka, lub golarka. Skóra przed zabiegiem musi być ogolona ze względu na bezpieczeństwo. Inaczej włosy pozostawione na skórze mogą dać o sobie znać podczas termicznego niszczenia laserem.

Mechaniczne usuwanie włosów. Należy zrezygnować z depilacji mechanicznej (pęseta, wosk, pasta cukrowa, depilator) na min. 6 tygodni przed wizytą.

Leki i suplementy diety. Przed zabiegiem należy pamiętać o odstawieniu wszelkich leków i ziół fotouczulających.

Jak wygląda zabieg laserem Motus AX?

Przebieg zabiegu urządzeniem Motus AX jest bardzo prosty. Zanim kosmetolog przystąpi do zabiegu przeprowadzi z Tobą wywiad. Wyjaśnione zostaną wtedy możliwe przeciwwskazania oraz sam zabieg. Następnie kosmetolog oceni stan skóry, zamaskuje ewentualne znamiona barwnikowe (np. pieprzyki) białą kredką. Kolor biały jest całkowicie niewidoczny dla lasera. Na podstawie oceny dobrane zostaną parametry mające dostarczyć jak najlepsze efekty oraz zapewnić bezpieczeństwo.

Sam zabieg przeprowadzony jest na skórze pokrytej żelem USG dla zmniejszenia ewentualnego tarcia i ułatwienia ruchu głowicy po skórze. Czas trwania zabiegu zależy od depilowanego obszaru – zazwyczaj jest to kilka – kilkanaście minut płynnego przesuwania głowicy lasera po skórze. Po zabiegu omówione zostaną postanowienia końcowe oraz zaplanowana zostanie dalsza terapia.

Kamilla Bruch
Kosmetolog

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl