Kontakt

Depilacja Laserowa
Depilacja pastą cukrową

ul. Głowackiego 17 LU9 (koło Żabki)
70-238 Szczecin

505 804 174

Rejestracja telefoniczna:
poniedziałek - piątek: 10:00-18:00

Poza godzinami pracy recepcji, zapraszamy do kontaktu poprzez e-mail oraz Facebook Messenger.

Depilacja cukrem

Depilacja pastą cukrową to popularna metoda usuwania zbędnego owłosienia, która od wieków wykorzystywana jest w różnych kulturach na całym świecie. Jest to naturalny i skuteczny sposób pozbywania się włosków, który zdobywa coraz większą popularność również w Polsce. Jeśli szukasz alternatywy dla tradycyjnej depilacji woskiem czy golenia maszynką, depilacja pastą cukrową może okazać się strzałem w dziesiątkę!

Depilacja pastą cukrową jest najstarszą i najbardziej naturalną metodą usuwania zbędnego owłosienia. Polega na mechanicznym usuwaniu całego włosa wraz z cebulką.

Podczas zabiegu depilacji pasta cukrowa jest rozprowadzana na skórze "pod włos" w celu uniesienia włosków. Jej konsystencja umożliwia wniknięcie do ujścia mieszków włosowych i dokładne oklejenie włosów. Następnie są one usuwane zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, ograniczając ryzyko złamania i późniejszego wrastania.

Pasta cukrowa może być stosowana do usuwania włosów z twarzy i całego ciała, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Zalety depilacji pastą cukrową:

 • pasta cukrowa posiada niższą temperaturę niż wosk, dlatego świetnie sprawdzi się do depilacji skóry wrażliwej, naczyniowej i z żylakami;
 • pasta cukrowa posiada prosty, naturalny skład, dzięki czemu jest bezpieczna dla kobiet w ciąży i alergików;
 • pasta cukrowa nie przykleja się do skóry, a jedynie do włosków co sprawia, że zabieg jest mniej bolesny od depilacji woskiem i nie powoduje podrażnień.

 

 

 

Efekty depilacji pastą cukrową:

 • Regularna depilacja umożliwia osłabienie i zredukowanie niechcianego owłosienia;
 • Efekt gładkiej skóry utrzymuje się ok. 3 tyg.;
 • Systematyczne powtarzanie depilacji sprawia, że zabieg staje się coraz mniej bolesny;
 • Podczas depilacji dochodzi do delikatnego złuszczania naskórka, dzięki czemu skóra po zabiegu pozostaje odżywiona, gładka i miękka w dotyku.

 

Jak przygotować się do depilacji pastą cukrową?

 • Optymalna długość włosa do depilacji to ok. 0,5 cm
 • 2 dni przed planowanym zabiegiem nie należy eksponować depilowanych partii na działanie promieni słonecznych (nie wolno korzystać również z solarium)
 • 2 dni przed depilacją należy wykonać peeling skóry w celu złuszczenia zrogowaciałego naskórka i uniesienia wrośniętych włosków
 • W dniu zabiegu nie należy stosować balsamów/olejków, ponieważ mogą one spowodować, że pasta nie przyklei się do włosów.

Depilacja cukrowa - na czym polega ta metoda?

Depilacja pastą cukrową jest naturalną metodą usuwania owłosienia (znacznie mniej bolesną), która od wieków wykorzystywana jest w wielu kulturach, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie. Polega ona na aplikacji specjalnie przygotowanej pasty cukrowej na skórę, a następnie usunięciu jej wraz z włoskami. Jest to proces skuteczny, a jednocześnie stosunkowo delikatny dla skóry, dlatego cieszy się tak dużą popularnością.

Na czym polega depilacja pastą cukrową? W przypadku depilacji cukrowej, pasta wykonana jest z prostych, naturalnych składników, takich jak cukier, sok z cytryny oraz wody. Jest to mieszanka, która ma konsystencję podobną do plasteliny. Depilację pastą cukrową można wykonać samodzielnie w domu, jak i w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym pod okiem wykwalifikowanego personelu - zapraszamy na depilację cukrową w Szczecinie w naszym gabinecie DepiLab!

Różnice między depilacją cukrową, a woskiem

Jedną z głównych różnic między depilacją cukrową a woskiem jest skład stosowanych produktów. Pasta cukrowa składa się z prostych i naturalnych składników. Z kolei wosk może mieć różne formy, jak: wosk na gorąco, wosk w płytce czy wosk w puszce, może zatem zawierać różne dodatki, takie jak żywice czy olejki eteryczne.

Pasta cukrowa ma konsystencję podobną do plasteliny i jest nakładana na skórę przeciwnie do wzrostu włosów, a następnie zrywana w kierunku przeciwnym. Wosk ma zazwyczaj konsystencję bardziej klejącą i jest nakładany na skórę w kierunku wzrostu włosów, a następnie jest zrywany lub usuwany za pomocą specjalnych pasków.

Pasta cukrowa jest aplikowana na skórę w temperaturze zbliżonej do temperatury ciała, co sprawia, że jest mniej bolesna i mniej ryzykowna. Wosk natomiast musi być podgrzewany do odpowiedniej temperatury przed aplikacją na skórę, co może wiązać się z ryzykiem drobnych poparzeń w przypadku niewłaściwego stosowania.

Wybór między tymi metodami zależy od indywidualnych preferencji, rodzaju owłosienia i wrażliwości skóry. Warto eksperymentować i znaleźć metodę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Jak przygotować się do depilacji pastą cukrową?

Przed przystąpieniem do zabiegu, skóra powinna być czysta i sucha. Następnie, w dniu depilacji, przy użyciu odpowiedniej techniki, pasta cukrowa jest nakładana na skórę w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków, a następnie energicznie zrywana w kierunku przeciwnym. Ten proces pozwala na usunięcie zarówno włosków wraz cebulkami, jak i martwego naskórka, pozostawiając efekt gładkiej skóry.

Depilacja pastą cukrową ma wiele zalet w porównaniu do innych metod usuwania owłosienia, takich jak depilacja woskiem czy golenie maszynką. Po pierwsze, pasta cukrowa działa delikatniej na skórę, co minimalizuje ryzyko podrażnień, zapalenia mieszka włosowego oraz nie powoduje reakcji alergicznych. Po drugie, pasta cukrowa może być stosowana na różnych partiach ciała, w tym także w delikatnych miejscach intymnych. Po trzecie, skóra po zabiegu jest głaska i efekt ten utrzymuje się dłużej niż po goleniu maszynką do golenia, ponieważ włoski odrastają słabsze i rzadsze.

Depilacja pastą cukrową może być wykonywana samodzielnie w domu, jednak wymaga wprawy i techniki. Dlatego też wiele osób decyduje się na skorzystanie z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego, gdzie doświadczeni specjaliści wykonają zabieg z precyzją i dokładnością. W naszym gabinecie w Szczecinie możesz rozpocząć swoją przygodę z depilacją!

Czy każdy może stosować pastę cukrową?

Istnieją pewne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, ponieważ nie każdy będzie mógł skorzystać z depilacji za pomocą pasty cukrowej. Skóra powinna być w dobrym stanie, wolna od uszkodzeń, stanów zapalnych, alergii czy infekcji. Jeśli na skórze występują rany, trudno gojące się krostki lub trądzik, lepiej odroczyć depilację pastą cukrową do momentu ich zagojenia. Ponadto, osoby z niektórymi stanami skórnymi, takimi jak egzema czy łuszczyca, mogą być bardziej podatne na podrażnienia i powinny skonsultować się z dermatologiem przed rozpoczęciem depilacji pastą cukrową.

Ważne jest również, aby wiedzieć, że efekt będzie inny u każdej osoby. Gęstość i czas odrastania włosków mogą różnić się w zależności od indywidualnych cech organizmu. Dlatego też depilację pastą cukrową należy powtarzać regularnie, aby utrzymać gładką skórę.

Zalety depilacji pastą cukrową

Depilacja cukrowa, czyli stosowanie pasty cukrowej do depilacji, ma wiele zalet. Główną jest fakt, że pasta cukrowa jest bezpieczna ze względu na swój naturalny skład. Ryzyko podrażnień czy reakcji alergicznych jest znacznie mniejsze w porównaniu do niektórych innych metod depilacji, takich jak depilacja woskiem. Ponadto, pasta cukrowa może być używana do depilacji różnych partii ciała, w tym również miejsc intymnych.

Na jakich partiach ciała można stosować depilację cukrową?

Depilacja pastą cukrową może być stosowana na różnych partiach ciała, takich delikatnych, jak skóra pod pachą, a także w miejscach intymnych, takich jak bikini. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu warto zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Przede wszystkim skóra powinna być odpowiednio przygotowana. Należy wykonać peeling i odtłuścić miejsca, na których planujemy przeprowadzić zabieg depilacji. Ponadto, przed zabiegiem pastę cukrową należy podgrzać, np. w kąpieli wodnej, aby była odpowiednio plastyczna.

Depilacja pastą cukrową jest zazwyczaj mniej bolesna niż depilacja woskiem, ale każdy może odczuwać ból inaczej. Zaleca się przeprowadzanie zabiegu zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, aby zmniejszyć dyskomfort. Skóra po depilowaniu może być nieco zaczerwieniona, ale ta reakcja jest zazwyczaj krótkotrwała.

Jak długo utrzymuje się efekt po depilacji pastą cukrową?

Po depilacji pastą cukrową efekt gładkiej skóry utrzymuje się zazwyczaj dłużej niż po goleniu maszynką czy depilacji woskiem. W przypadku pasty cukrowej, włoski są usuwane razem z ich cebulkami, co powoduje, że odrastają one słabsze i rzadsze. W rezultacie, skóra pozostaje gładka na dłużej, a sam proces odrastania włosków jest wolniejszy.

Czas, jaki upłynie od depilacji pastą cukrową do pojawienia się pierwszych odrastających włosków, może być różny w zależności od indywidualnych cech organizmu. Wzrost włosków, ich tempo odrastania oraz gęstość są zależne od genetyki i wielu innych czynników. W niektórych przypadkach efekt gładkiej skóry po depilacji pastą cukrową może utrzymywać się nawet do ok. 3 tygodni.

Ponadto, efekt depilacji pastą cukrową może być również uzależniony od regularności przeprowadzania zabiegu. Im częściej będzie się powtarzać depilację, tym skuteczniejsze będą rezultaty.

Najlepszą depilację cukrem możesz wykonać w naszym gabinecie DepiLab w Szczecinie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl