Wersje językowe
Nadmierne owłosienie na twarzy?
Nadmierne owłosienie na twarzy?

Delikatny meszek nad górną wargą występuje u każdej kobiety i jest całkowicie naturalny. Co robić w sytuacji, gdy staje się on bardziej widoczny a włosy na twarzy stają się uciążliwe? Ciemne, gęste i grube włosy na twarzy można skutecznie usunąć.

Nadmierne owłosienie na kobiecej twarzy może skutecznie spędzać sen z powiek. Wąsik u większości pań, choć istnieje, jest niemal zawsze niewidoczny. Jasne, cienkie włoski nie muszą być usuwane. Inaczej jest jednak w przypadku, gdy włosy nad górną wargą czy brodzie stają się grubsze, gęstsze i tym samym – przyciągają sobą uwagę i skutecznie psują humor ich właścicielce.

Wiele kobiet zmaga się właśnie z tym problemem. Okazuje się, że usunięcie włosów z okolicy twarzy wcale nie jest tak proste, jak mogłoby się wydawać. Mogłoby się powiedzieć, że wystarczy go tylko zgolić. Tymczasem taka metoda spowoduje nie tylko podrażnienie i zaczerwienienie na twarzy, ale pozostawi też widoczne krostki. Włoski szybko odrosną, często jeszcze grubsze i gęstsze. Warto więc sięgnąć po efektywniejsze i trwalsze metody. 

Nadmierne owłosienie - przyczyny

Ciemne, mało estetyczne włoski to efekt działania androgenów. Męskie hormony, takie jak testosteron, stymulują wzrost włosów, zwiększają ich grubość i pogłębiają ciemny kolor. U zdrowych kobiet poziom tych hormonów jest niski. Jego podwyższenie może skutkować nadmiernym owłosieniem. Szacuje się, że dotyka ono 75% kobiet w okresie menopauzy u których występuje wahanie hormonalne. Nadmierne owłosienie może się pojawić po ciąży. Niechciane owłosienie może również pojawić się z powodu nieprawidłowej diety bogatej w wysoko przetworzone produkty. Przyczyniać się do tego problemu mogą również zaburzenia pracy tarczycy oraz nadnerczy.

Uważa się, że za pojawianie się niechcianego owłosienia odpowiada również wysoki poziom insuliny we krwi. Insulina pobudza do działania jajniki, które produkują zbyt duże ilości androgenów, co przekłada się na nadmierny wzrost włosów w nietypowych miejscach ciała.

Zespół policystycznych jajników (PCOS) również powoduje nadmierny wzrost owłosienia. Według lekarzy, PCOS może odpowiadać za 72% przypadków nadmiernego owłosienia u kobiet w wieku przedmenopauzalnym.

Nadmierne owłosienie - walka z nadmiernym owłosieniem

Wszystkie kobiety cierpiące z powodu nadmiernego owłosienia mogą stosować zabiegi kosmetyczne polegające na usuwaniu niechcianego owłosienia na ciele. Pozbycie się zbędnych, mało estetycznych włosów poprawia komfort psychiczny i dodaje pewności siebie.

Dużym zainteresowaniem cieszy się depilacja laserowa. Pozbywanie się włosków nowoczesnym sposobem staje się standardem. Jest to sposób, dzięki któremu można pozbyć się uciążliwego owłosienia na długie lata. 

Zapraszamy do Depilab, jesteśmy ekspertem w dziedzinie depilacji laserowej. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl