Wersje językowe
Prawdy i mity depilacji laserowej
Prawdy i mity depilacji laserowej

 

Depilacja laserowa staje się coraz bardziej popularna. Na przestrzeni ostatnich kilku lat wokół przebiegu tego zabiegu narosło jednak wiele wątpliwości, np. 

„Czy skuteczna depilacja laserowa musi być bolesna?" PRAWDA czy MIT?

Odpowiedzi na te oraz inne nurtujące pytania znajdziesz w krótkim artykule.

Skuteczna depilacja laserowa jest bolesna – MIT

Technika „malowania” ciała głowicą lasera, którą stosujemy w DepiLab, zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu. Stopniowe nagrzewanie fragmentu skóry poddawanego zabiegowi jest praktycznie bezbolesne w porównaniu z zabiegami wykonywanymi laserami starszej generacji, które emitują dużą dawkę energii podczas jednego "strzału" lasera.


Depilacji nie można wykonywać latem – MIT

Depilację laserową można rozpocząć także latem. W okresie wakacji można bez żadnych zastrzeżeń wykonywać depilację laserową obszarów, które nie są bezpośrednio eksponowane na działanie promieni słonecznych, np. pachy czy głębokie bikini. Depilację nóg dostosuj do Twojego trybu życia - jeśli lubisz odsłaniać nogi, faktycznie lepiej zaczekaj z rozpoczęciem kuracji do jesieni. 

Podczas wykonywania serii depilacji nie można się opalać - MIT

Dla bezpieczeństwa – jeśli wykonujesz zabieg w miesiącach letnich – ważne jest zachowanie odstępu od ostatniego opalania oraz ostrożności w trakcie ekspozycji skóry na słońce po zabiegu. Miejsca poddawane depilacji laserowej należy chronić filtrem SPF50 2 tygodnie przed i po zabiegu. Aby wykonać zabieg, Twoja skóra nie musi być jednak całkowicie biała, bezpiecznie depilujemy także skórę z utrzymującą się opalenizną już 2 tygodnie po ekpozycji na słońce. 

Depilacji nie wykonujemy w ciąży i podczas karmienia piersią – PRAWDA

Ciąża jest jednym z podstawowych przeciwwskazań do depilacji laserowej. Ze względu na fakt, że na kobietach spodziewających się dziecka nie wykonuje się testów żadnej aparatury, stopień zagrożenia płodu w wyniku przeprowadzenia takiego zabiegu jest nieznany. Przyjmuje się jednak zasadę niewykonywania depilacji na żadnej partii, nawet odległej od brzucha. Niekorzystne zmiany mogą dotyczyć nie tylko dziecka, ale także mamy. Zabieg depilacji laserowej zaleca się odłożyć aż do czasu zakończenia okresu karmienia piersią.

Brązowych pieprzyków nie wolno depilować laserem - PRAWDA 

Brązowe pieprzyki, czyli znamiona barwnikowe, należy bezwzględnie chronić przed podrażnieniami. Niewskazane są żadne formy usuwania owłosienia - ani mechaniczne wyrywanie, ani termiczne działanie światła lasera.  Włosy na pieprzykach należy tylko podcinać lub usuwać chirurgicznie cały pieprzyk. Kosmetolog przed zabiegiem depilacji laserowej zamaluje wszystkie znamiona barwnikowe biała kredką, w ten sposób staną się one niewidoczne dla lasera i nie będą absorbować światła w trakcie zabiegu. 

Depilacja laserowa nie usuwa siwych włosów – PRAWDA

Aby skutecznie usunąć włosy dzięki depilacji laserowej niezbędna jest w nich melanina. Jest ona "barwnikiem", który sprawia, że włos jest widoczny dla lasera. Niestety siwe włosy nie posiadają już w sobie melaniny i laser ich nie widzi. Stworzenie skutecznej technologii, która byłaby w stanie rozwiązać ten problem jest z pewnością prawdziwym wyzwaniem, a jednocześnie polem do popisu, dla producentów technologii laserowej w przyszłości.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje.
Rabat 50% na pierwszy zabieg (nie dotyczy zestawów).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl