Wersje językowe
Przymieszkowe zapalenie skóry
Przymieszkowe zapalenie skóry

Przymieszkowe zapalenie skóry jest powszechnym problemem dermatologicznym, zdarzającym się zarówno kobietom jak i mężczyznom w każdym wieku. 

Zmiany skórne obejmują głównie skórę twarzy, nóg, bikini czy pach. Przyczyną zazwyczaj jest nieprawidłowa depilacja.

W jaki sposób rozpoznać, że dotyczy nas problem okołomieszkowego zapalenia skóry?

 

Objawy są łatwe w samodzielnym zdiagnozowaniu niezależnie od tego, w której części ciała skóry owłosionej pojawi się zmiana zapalna. Najczęstsze objawy to zaczerwienienie, pieczenie, świąd, rany, a  często również krwawienie. Jest to problem nawracający, często z czasem dochodzi do uszkodzenia skóry, przez co efektem są nieestetyczne blizny. 

 

Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja miejsc zapalnych, niewyciskanie zmian, by nie dopuścić do rozprzestrzeniania się infekcji bakteryjnej. Przy długotrwałym utrzymywaniu się zmian dochodzi do powstawania ropni lub czyraków w przypadku których interweniować powinien już chirurg. 

 

Depilacja laserowa jest rekomendowana przez wielu lekarzy dermatologów, gdyż skutecznie usuwa owłosienie, czyli główną przyczynę powstawania tych dermatoz. 

 

W naszym gabinecie pracujemy na  medycznych technologiach laserowych dobranych do rodzaju i fototypu Twojej skóry, dzięki czemu już od lat  osiągamy sukcesy w dziedzinie trwałego usuwania owłosienia

 

Zapraszamy na konsultację i zabiegi.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl