Wersje językowe
Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej twarzy
Wszystko, co musisz wiedzieć o depilacji laserowej twarzy

Coraz więcej kobiet spotyka się z problemem nadmiernego owłosienia na twarzy. Przyczyn jest niestety bardzo wiele, większość z nich ma podłoże hormonalne. Stresujący i szybki tryb życia nie sprzyja równowadze hormonów. Popularne schorzenia takie jak np. zespół policystycznych jajników (PCOS) hiperprolaktynemia (związana z podwyższonym poziomem prolaktyny), często spowodowana jest właśnie przewlekłym stresem. Podłoże zaburzeń może być także genetyczne lub stanowić efekt uboczny terapii medycznych. Mechaniczne usuwanie owłosienia może być bardzo uciążliwe, dlatego warto poszukać bardziej trwałych rozwiązań. Jesień to zdecydowanie najbardziej odpowiedni czas, aby rozpocząć serię zabiegów depilacji laserowej twarzy. 

 

Dla kogo polecana jest depilacja laserowa twarzy?

Depilacja laserowa twarzy polecana jest dla osób borykających się z nadmiernym owłosieniem, które stwarza dyskomfort w życiu codziennym. Częstym przypadkiem osób decydujących się na depilację twarzy są zaburzenia hormonalne lub hirsutyzm.

Jakie partie twarzy można depilować?

Laserowe usuwanie owłosienia może obejmować obszar całej dolnej twarzy, szyi lub mniejszych fragmentów tj. baki, broda, górna warga czy żuchwa

Jak zaplanować kurację depilacji laserowej twarzy?

Aby rozpocząć kurację zalecamy umówić się na bezpłatną konsultację, na której kosmetolog wykluczy możliwe przeciwskazania oraz omówi przebieg kuracji. Zabiegi na twarz zostaną rozplanowane w odstępach 4-6 tygodniowych w serii min. 8 zabiegów. Najkorzystniej rozpocząć jest serię zabiegową jesienią, kiedy skóra nie jest narażona na intensywne działanie promieni słonecznych.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg depilacji laserowej twarzy rozpoczynamy od wykonania demakijażu oraz oceny stanu skóry, następnie dezynfekujemy wybrany obszar i aplikujemy na niego żel ułatwiający prace głowicy. Podczas trwania zabiegu Klient ma założone zaślepki w celu ochrony oczu przed promieniowaniem lasera. Po wykonanym zabiegu nakładamy balsam po epilacji oraz krem z filtrem ochronnym.

Jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej twarzy?

W dniu zabiegu należy ogolić skórę oraz ograniczyć używania kosmetyków na depilowanym obszarze skóry. Wszystkie zalecenia przed zabiegiem zostaną omówione na konsultacji.

Dlaczego zabieg warto wykonać w DepiLab?

W DepiLab dysponujemy laserami Motus AX, Motus AY oraz Soprano Ice Platinum, dzięki którym jesteśmy w stanie odpowiednio dobrać urządzenia do każdego rodzaju owłosienia.

Jak postępować po zabiegu?

Przede wszystkim należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, które zapewni balsam pielęgnacyjny Skin Soother dostępny w gabinecie. Zalecamy, aby do 3 dni po zabiegu depilacji laserowej unikać aktywności fizycznej podnoszącej temperaturę ciała. Przez 2 tygodnie nie należy stosować kosmetyków złuszczających. Należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce oraz solarium przez 4 tygodnie. Pomiędzy zabiegami nie należy wyrywać włosów za pomocą pęsety, depilatora, pasty cukrowej, kremu depilującego; zalecane jest tylko golenie włosów golarką.

Zapraszamy na bezpłatne konsultacje. 
Rabat 50% na pierwszy zabieg. 

Zobacz cennik zabiegów depilacji laserowej twarzy. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl